zaterdag, juli 21

“Meiden geven extra leuke sfeer”

0
Vandaag in het AD onderstaand interview met Richard Sitton van Bas Boerma

Accommodatieproblemen en de daaraan gekoppelde, noodzakelijke ledenstop zorgen er voor dat meisjes niet allemaal terecht kunnen bij voetbalvereniging Spijkenisse. Voorzitter Richard Sitton baalt, maar ziet geen directe uitweg. ,,We zouden graag meer meisjes hebben.’’

Het succes van de voetbalschool van voetbalvereniging Spijkenisse vormt tegelijk de basis voor de problemen op de club. Jonge voetballers van vier, vijf jaar die via de voetbalschool enthousiast worden gemaakt, stromen direct door naar de ‘gewone’ jeugdelftallen. Het gevolg: het ledenbestand van voetbalvereniging Spijkenisse zit met 1.150 tot 1.200 leden aan het plafond.

De vele kleedkamers op het sportcomplex in Maaswijk puilen daarom elke trainingsavond én wedstrijddag uit. ,,Al jaren schommelen we rond hetzelfde aantal leden en dus is het soms beter een ledenstop af te kondigen. Er staan inderdaad jonge voetballers op de wachtlijst om bij ons te kunnen spelen’’, zegt voorzitter Richard Sitton.

De grote hoeveelheid jongens én het feit dat er voorlopig geen nieuwe leden bij de club kunnen aansluiten, heeft een groot effect op het aantal meisjes. Sitton: ,,Sinds het succes van de Oranje Leeuwinnen op het EK Voetbal in Nederland zijn steeds meer meisjes enthousiast geworden. Zij willen meer en meer op voetbal.’’

Juist deze enthousiaste meisjes krijgen vaak ‘nee’ te horen. ,,Dat heeft te maken met de ledenstop én het feit dat onze kleedruimtes eigenlijk niet geschikt zijn’’, zegt de voorzitter. ,,Veel van onze kleedkamers zijn geschakeld. Dat wil zeggen dat voor twee kleedkamers één doucheruimte beschikbaar is. Voor jongens is dat geen probleem, maar zodra je jongens én meisjes krijgt die daar gebruik van moeten maken, is dat iets dat we als vereniging uiteraard niet willen.’’

En dat steekt. Want meisjes, die tot hun 12de jaar bij de club met jongens van dezelfde leeftijd kunnen spelen, staan na hun 12de jaar voor een beslissing. Doorgaan met voetballen in een meisjesteam bij Spijkenisse. Wij hebben nu een Mo13, Mo15 en een Mo17 team. Om daarna als senior speelster door te stromen naar VR1. Of stoppen met voetbal, of vertrekken naar een andere club, als onze meidenteams compleet zijn, waar wel veel meisjeselftallen zijn. Zo hebben onder meer Hekelingen en Zuidland meerdere elftallen. ,,En dat is iets wat je liever niet zou willen. Want meiden en vrouwen geven een extra leuke sfeer op een vereniging.’’

Uitbreiding van het sportpark is geen optie. Sitton: ,,We zitten hier met vier clubs in één stad. Dan kun je niet al het geld voor een uitbreiding naar één club sturen.’’

error: Content is protected !!